Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Stargardzie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://przychodnia.stargard.pl.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządzono na podstawie oceny przeprowadzonej przez podmiot zewnętrzny Dranas Project sp. z o.o. Zaobacz raportu z dostępności cyfrowej.
Planowana jest poprawa dostępności do końca 2025 roku.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej zgłoś do Katarzyna Filarowska — mejlowo sekretariat@przychodnia.stargard.pl lub telefonicznie 261 451 329.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin (nie dłuższy niż 2 miesiące), do którego poprawimy zgłoszone błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej, zaproponujemy Ci dostęp w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek odmówimy zapewnienia dostępności cyfrowej i nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę można również złożyć, jeśli nie akceptujesz alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy.
Pomocne informacje dostępne na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dojazd:
Komunikacja na zewnątrz i wewnątrz budynku:
Podmiot zapewnia częściową dostępność komunikacyjno-informacyjną dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zapewniona jest możliwość obsługi z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się. Na stronie internetowej dostępna jest usługa tłumacza języka migowego online oraz dostęp do strony tłumaczącej język migowy. Ponadto, informacje o zakresie działalności podmiotu zostały przedstawione w formie tekstu łatwego do czytania (ETR).
Podmiot nie zatrudnia osoby posługującej się językiem migowym i nie korzysta z aplikacji tłumaczących język migowy. W budynku brak jest urządzeń wspomagających osoby słabosłyszące – nie zastosowano pętli indukcyjnej, systemu FM, systemu IR ani innych technologii wspomagających słyszenie.
Na stronie internetowej nie zamieszczono informacji o zakresie działalności w formacie odczytywalnym maszynowo (PJM, ETR) ani w postaci nagrań w polskim języku migowym. Brakuje również możliwości komunikacji na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami w formie przez nią wskazanej. Podmiot nie zapewnia również środka komunikacji dostosowanego do potrzeb osób głuchoniewidomych (SKOGN).